Kontakta Oss

Har ni frågor gällande projektet eller kring barn och ungas hälsa och livsvillkor i Kvarkenområdet, ta gärna kontakt med oss.

Österbotten, Finland

Västerbotten, Sverige

Projektledare, Yh Novia
Annika Wentjärvi
Annika.wentjarvi@novia.fi
Tel. +358 6 328 5459
Mobil +358 44 7805459

Projektansvarig, Umeå universitet
Lennart Nygren
Lennart.nygren@socw.umu.se
Tel. +46 90 786 51 01
Mobil +45 70 530 98 48

Lektor, Yh Novia
Carina Nordman-Byskata
Carina.nordman-byskata@novia.fi
Tel. + 358 6 328 5378
Mobil +358 44 780 5370

Forskare, Umeå Universitet
Margaretha Uttjek
Margaretha.uttjek@socw.umu.se
Tel. +46 90 786 98 78

Åbo Akademis representant
Pia Nyman-Kurkiala
Pia.nyman-kurkiala@abo.fi
Tel. +358 6 324 7156

Forskare, Umeå Universitet
Anna-Britt Coe
anna-britt.coe@ucgs.umu.se
Tel. +46 90 786 59 61

Doktorand, Åbo Akademi
Patrik Söderberg
Patrik.soderberg@abo.fi
Tel. +358 6 324 7498

Forskare, Umeå Universitet
Maria Wiklund
Maria.wiklund@ucgs.umu.se
Tel. +46 90 786 91 38